Świetlicki i Czubaj

Takiego wydarzenia w sławieńskiej bibliotece jeszcze nie było!

Zapraszamy na spotkanie autorskie wyjątkowego duetu ze świata polskiej kultury, które odbędzie się 25 maja o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławnie.
O swojej twórczości, związkach z muzyką i literaturą opowiedzą Mariusz Czubaj, wielokrotnie nagradzany autor popularnych kryminałów oraz Marcin Świetlicki, poeta, prozaik, wokalista zespołu Świetliki.

Co wyjdzie z połączenia tych dwóch osobowości? Przekonajcie się sami, przychodząc na spotkanie.

Spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Marcin Świetlicki, urodzony w wigilię 1961, kiedyś poeta (kilkanaście książek z wierszami) i prozaik (trzy powieści), aktor (debiut Wojtka Smarzowskiego „Małżowina”), dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie tylko tekściarz i wokalista kilku zespołów. Z macierzystym zespołem Świetliki nagrywa płyty i koncertuje od 1992. Nagrywał i występował między innymi z Mikołajem Trzaską, Cezarym Ostrowskim, zespołami the Users i Najprzyjemniejsi. W tej chwili występuje jako tekściarz i wokalista w trzech formacjach – Świetliki, Zgniłość i Morświn. Jego utwory tłumaczone były na wiele języków, ostatnio wydana została w USA książka Night Truck Driver. Mieszka w Krakowie. Laureat kilku nagród (kilku nie przyjął).

Mariusz Czubaj, urodzony 6 lat po zamachu na prezydenta Kennedy’ego, pisarz (11 powieści na koncie), profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS, autor książek naukowych. Gra na saksofonie z zespołami Zgniłość oraz Kornet Olemana. Tłumaczony na wiele (sześć) języków, w tym turecki. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017). Obie nagrody przyjął, kilka innych też.

Plakat informujący o spotkaniu. Na zdjęciu Mariusz Czubaj i Marcin Świetlicki.
Facebook