Filary ziemi

Okładka książki.

Ken Follett
Filary ziemi

Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Kingsbridge (tom 1)
Liczba stron: 832
Źródło opisu: https://www.empik.com/

Walka o władzę, konflikty między monarchią, klerem i narodem, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice, krwawe zbrodnie, akty nienawiści i desperacji.

„Filary Ziemi”, najsłynniejsza powieść Kena Folletta, to trzymająca w napięciu saga historyczno-przygodowa z fabułą osnutą wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge. Dwunastowieczna Anglia pod rządami normańskich panów – w tle wojna domowa, konflikty religijne, spory o sukcesję na angielskim tronie.

Na podstawie powieści w 2010 roku powstał serial telewizyjny wyprodukowany przez słynnego reżysera Ridleya Scotta. Główne role zagrali: Ian McShane, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne, Hayley Atwell, Rufus Sewell i Donald Sutherland.

Od wydawcy:
 

NAJSŁYNNIEJSZA POWIEŚĆ HISTORYCZNA KENA FOLLETTA

Walka o władzę, konflikty między monarchią, klerem i narodem, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice, krwawe zbrodnie, akty nienawiści i desperacji Trzymająca w napięciu saga historyczno-przygodowa z fabułą osnutą wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry w Kingsbridge. Dwunastowieczna Anglia pod rządami normańskich panów – w tle wojna domowa, konflikty o podłożu religijnym, spory o sukcesję na angielskim tronie. Na podstawie powieści powstał serial telewizyjny wyprodukowany przez słynnego reżysera Ridleya Scotta. Główne role zagrali: łan McShane, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne, Hayley

Facebook