Jej wysokość kurtyzana

Okładka książki.

Małgorzata Gutowska – Adamczyk
Jej wysokość kurtyzana

Rok wydania: 2023
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 594
Źródło opisu: https://www.empik.com/

Złota era paryskiego półświatka. Świadome siebie kobiety bezlitośnie podbijają męskie serca i gromadzą fortuny. Kim jest największa z nich? Ta, która rzuciła wyzwanie mieszczańskiej moralności, uciekła z moskiewskich slumsów i świadoma własnej zmysłowości, została paryską kurtyzaną, właścicielką trzech pałaców oraz kolekcjonerką wartej miliony biżuterii?

Oto pasjonująca fabularyzowana biografia La Païvy – wielkiej mistyfikatorki, kobiety, nieznającej granic kłamstwa, córki biednego tkacza, który w jej opowieściach stawał się przemysłowcem a nawet bankierem.

Snując marzenia o majątku, sławie i poważaniu, pokonywała kolejne przeszkody, bez żadnego wsparcia poza własną dumą i pragnieniem wejścia na szczyt. Swój wiek i pochodzenie osnuła tajemnicą, a niepewność ukryła za fasadą władczości oraz zdecydowania. Jej największymi atutami były: błyskotliwa inteligencja, niezłomna wola, nieograniczona energia i seksapil. Zdobyła majątek i wpływy, a pałac, który zbudowała jest do dziś jednym z najpiękniejszych w Paryżu. Epatowała nadmiarem klejnotów, drogimi powozami, wzbudzającymi zazdrość najlepszymi końmi. Mówiono, że ma piękne ciało bez duszy, że jest chłodna niczym marmur, ale mężczyźni płacili krocie za możliwość spędzenia z nią nocy. Wymagała od nich akceptacji, powagi i zachwytów, bo utwierdzały ją w poczuciu osiągniętego sukcesu.

Żyła z miłości, być może nigdy jej nie doświadczając – La Païva!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Facebook