Koncertowa biblioteka

W poniedziałkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławnie odbył się koncert gitarowy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku filia Sławno oraz Szkoły Muzycznej w Koszalinie. Występy młodych muzyków z klasy Pana Dariusza Schmidta przeniosły publiczność w świat pięknych dźwięków i niezapomnianych emocji. W programie znalazły się utwory klasyczne, współczesne oraz aranżacje popularnych melodii. Muzyczne występy były doskonałą okazją do zaprezentowania efektów pracy uczniów oraz do pokazania, jak ważna jest edukacja muzyczna w życiu młodych ludzi.

Podczas koncertu gitarowego miało miejsce również ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego          „ Miłość matczyna wierszem pisana”, zorganizowanego przez bibliotekę na Dzień Matki. W konkursie wzięło udział 21 uczestników. Nagrodzono trzy najlepsze prace, które zdobyły uznanie jury za oryginalność, wyrazistość języka i głębię przekazu oraz przyznano jedno wyróżnienie.

I miejsce – Aleksandra Kowalska
II miejsce  – Antoni Kupis
III miejsce – Pola Kozłowska
Wyróżnienie – Joanna Elendt

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, dzięki którym udało się pozyskać wspaniałe nagrody dla laureatów konkursu. Resort Król Plaza Spa & Wellness, Restauracja & Pizzeria Diavolo,
Salon Fryzjerski Marlena, PB Nails Sławno Dorota Stanisławska Educator.

Dzisiejsze wydarzenie połączyło dwie formy sztuki – muzykę i poezję, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Więcej zdjęć na FB biblioteki:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=858562779647539&set=pcb.858564336314050

Na zdjęciu młodzi muzycy.
Na zdjęciu Laureaci konkursu poetyckiego
Facebook