„Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia”

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen magii, radości i piękna – czas Świąt Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie, obchodzone od setek lat, to nie tylko pięknie ubrana choinka, wymarzone prezenty czy spotkania w gronie rodzinnym. To przede wszystkim tradycje i zwyczaje, które odgrywają szczególną rolę w tym wyjątkowym okresie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, goszczą w naszych domach i uważane są za nieodłączny element świąt.

W świątecznej atmosferze, przy kawie i ciastku, wspólnie z młodymi miłośnikami literatury przyjrzymy się najpopularniejszym symbolom kojarzącym się z grudniowym świętem. Porozmawiamy o tradycjach i zwyczajach świątecznych, praktykowanych w naszych domach. Zastanowimy się również nad tym, dlaczego z taką chęcią sięgamy po książki, które wprowadzają Nas w bożonarodzeniowy nastrój.

Lubisz czytać, masz swoje zdanie, ulubione tytuły czy autorów? Chcesz podzielić się z innymi swoimi odczuciami oraz przemyśleniami na temat przeczytanych książek?

Koniecznie przyjdź na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 21 grudnia 2022 roku o godz. 13:00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie.

Facebook