Podróż i przygoda – w fantastycznym świecie Tolkiena

Jest taki dzień w roku, w którym miłośnicy twórczości Tolkiena spotykają się, by wspólnie czytać jego dzieła. 25 marca to szczególna data dla fanów literatury fantasy, gdyż właśnie tego dnia w świecie tolkienowskim obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

J. R. R. Tolkien to pisarz, jakiego dziś nie trzeba nikomu przedstawiać. Największy autor fantastyki na świecie znany czytelnikom dzięki licznym opowieściom rozgrywającym się w mitycznym świecie pełnym magii.

24 marca o godz. 12:00 wraz z członkami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki  wyruszymy w niezwykłą podróż wyobraźni do Śródziemia, krainy, którą zamieszkują elfy, krasnoludy, gobliny, trolle i ludzie.

W swobodny sposób, w sympatycznej atmosferze z młodymi miłośnikami literatury przeczytamy wybrane fragmenty dzieł Tolkiena. Wspólnie zastanowimy się również nad tym dlaczego opowieści o krasnoludach i niziołkach tak bardzo fascynują czytelników i czy z fantastyki da się wyrosnąć?

Lubisz czytać, masz swoje zdanie, ulubione tytuły czy autorów? Chcesz podzielić się swoimi odczuciami oraz przemyśleniami na temat przeczytanych książek z innymi ludźmi? Koniecznie dołącz do grona klubowiczów MDKK.

Plakat zapraszający na spotkanie.
Facebook