Przedsionek piekła

Okładka książki.

Anna Bailey
Przedsionek piekła

Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 384
Źródło opisu: https://www.empik.com/

W miasteczku pełnym sekretów prawda leży głęboko pogrzebana…

Wstyd.
Strach.
Żal.
Gniew.
Miłość.
Sekrety.
I kłamstwa. 

Whistling Ridge, miasteczko w Górach Skalistych w Kolorado, jest rajem wyłącznie dla turystów.  Poza sezonem diabeł mówi tu dobranoc, mimo że ostatnie zdanie należy do pastora Pierwszego Kościoła Baptystycznego. A może właśnie dlatego…

Kiedy siedemnastoletnia Emma zostawia swoją najlepszą przyjaciółkę Abi na imprezie w lesie, jak większość dziewczyn w jej wieku wciąż sądzi, że ich życie dopiero się zaczyna. Są w ostatniej klasie liceum i już wkrótce świat wreszcie stanie przed nimi otworem. Ale tej nocy wydarzy się wiele rzeczy, a Emma może już nigdy nie zobaczyć przyjaciółki. Wiedziona poczuciem winy, zrobi wszystko, by ustalić, co się naprawdę stało.

Po tygodniu od zniknięcia twarz Abigail Blake będzie się pusto uśmiechać z setek łopoczących na wietrze ulotek przyklejonych do słupów telefonicznych i kościelnych tablic ogłoszeniowych. Samuel Blake uda się z policją do lasu i pośród drzew będzie wykrzykiwać imię córki. Noah będzie spierał plamy ze spodni tak długo i tak energicznie, że zejdzie mu skóra z palców, a Emma schowa pod łóżko opakowanie z farbą do włosów. Dolly, ćmiąca papierosa za papierosem, będzie wpijać palce w łuszczącą się skórę głowy i wpatrywać się w zakrywający dziurę w ścianie wielki krzyż, bojąc się, że teraz wszystkie najgorsze rzeczy wyjdą na jaw. 

Nikt nie mówi tego głośno, ale wszyscy wiedzą, że Abi już nie wróci. 
Mroczny thriller literacki o miłości, nienawiści, poczuciu winy, traumie i nietolerancji, z atmosferą jak z miasteczka Twin Peaks. Jedna z najgłośniejszych książek 2021 roku, dla fanów powieści Celeste Ng, Jane Harper, Cormaca McCarthy’ego i Gillian Flynn! 

„Wspaniały, niezwykle poruszający debiut.”
Jane Harper, autorka „Suszy”

„Złożony thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne. Małomiasteczkowe uprzedzenia i rodzinne sekrety.”
Paula Hawkins, autorka „Dziewczyny z pociągu”

„Thriller, który można czytać na wielu poziomach i w którym nic nie jest czarno-białe.”
S.J. Watson, autor „Zanim zasnę”

„Pięknie napisane i niezwykle poruszające. Zapewniony sukces!”
„The Guardian”

„Styl autorki lśni na tle mrocznej, gęstej atmosfery małego miasteczka pełnego tajemnic.”
„The Observer”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Facebook