Przypływ

Okładka książki.

Sam Lloyd
Przypływ

Rok wydania: 2023
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 448
Źródło opisu: https://www.empik.com/

Przyprawiający o dreszcze jak najlepsze dzieła Alfreda Hitchcocka, intrygujący jak „Gone Girl”. „Przypływ”, nowy thriller Sama Lloyda, autora mistrzowskiego „Schroniska”, to arcydzieło suspensu, od którego nie można się oderwać.

Szokująca wiadomość nie uderza czysto, jak ostrze gilotyny. Nie jest tak miłosierna. Ta wiadomość to niechlujny podróżnik, ociągający się, stopniowo ujawniający swoje okropności… Czy Lucy będzie gotowa zagrać w narzuconą jej grę?

Lucy ma wszystko, czego może zapragnąć: piękny dom nad urwiskiem, oddanego męża i dwoje ukochanych dzieci. Pewnego ranka czas jednak staje w miejscu. Rodzinny jacht zostaje znaleziony na morzu, a na pokładzie nikogo nie ma. Mąż Lucy znika, zaś ona z upływem kolejnych sekund zaczyna się zastanawiać – co, jeśli to on zabrał łódkę? I dlaczego wypłynął prosto w nawałnicę?

Operację ratunkową zakłóca sztorm, jaki zdarza się raz na pokolenie. Tymczasem Lucy próbuje się dowiedzieć, co wydarzyło się na pokładzie jachtu. Nagle dokonuje kolejnego odkrycia. Odkrycia, które wiedzie ją ku niewyobrażalnemu koszmarowi…

Autor bestsellerowego „Schroniska”, które podbiło serca miłośników thrillerów w Polsce, w swojej nowej książce prowadzi narrację z pewnością doświadczonego kapitana jachtu. Stwarza miasteczko z tytanicznego riserczu i obrazowych metafor. Bezbłędnie rozkłada punkty zwrotne i płynnie zmienia plany czasowe. Regularnie pojawiające się nowe postacie za każdym razem zaskakują pogłębionymi rysami psychologicznymi.

„Mroczna i oryginalna powieść. Seria zwrotów akcji trzyma czytelników w napięciu aż do szokującego punktu kulminacyjnego”

Daily Express

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Facebook