Twoim śladem

Okładka książki.

Agnieszka Polaszek
Twoim śladem

Rok wydania: 2023
Wydawnictwo: Replika
Seria: Mazurska opowieść (tom 1)
Liczba stron: 284
Źródło opisu: https://www.empik.com/

Po zakończonych studiach Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa. Podczas gdy oni wyruszają w rejs po jeziorach, ona zostaje sama na kempingu, gdzie poznaje Marcina, którego kilka dni wcześniej porzuciła dziewczyna. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. Ewa i Marcin od razu przypadają siebie do gustu, rodzi się między nimi uczucie. Spędzają ze sobą kilka dni i nocy. 
Pewnej nocy Marcin dostaje wiadomość o złym stanie zdrowia ojca i w pośpiechu wyjeżdża. Nie chcąc budzić Ewy, zostawia jej list z wyjaśnieniami i numerem telefonu. 
Jednak list nigdy do niej nie dociera…

Zarówno Marcin jak i Ewa żyją w przeświadczeniu, że zostali porzuceni. Załamana dziewczyna wraca do Warszawy. Natomiast Marcin czuwa przy łóżku chorego ojca, ciągle o niej myśląc. Każde podejmuje własne próby odnalezienia drugiego, lecz nie jest to łatwe, bo nic konkretnego o sobie nie wiedzą. Marcin w poszukiwaniu Ewy przeczesuje warszawskie kancelarie prawne. Ewa również prowadzi swoje poszukiwania. Przez wiele miesięcy nie udaje im się jednak odnaleźć. Żeby o sobie zapomnieć, rzucają się wir pracy i nauki. Wciąż za sobą tęsknią, nie wiedząc, że kilka razy przypadkowo minęli się w mieście. 

Oboje podejmują próby wejścia w nowe związki, jednak szybko się z nich wycofują.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Facebook