XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2024

Biblioteka jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub Facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie.

– HARMONOGRAM TYGODNIA BIBLIOTEK –

8 – 15 maja – „Amnestia biblioteczna” – która uwolni Cię od kary za przetrzymywanie książek bibliotecznych. Jeśli na twojej półce stoi książka, która już dawno powinna wrócić na biblioteczną półkę a Ty, na samą myśl o przekroczeniu progu biblioteki czujesz, że z piersi wyrywa się twoje biedne serce. Nie bój się! Nie bijemy, nie krzyczymy, a nawet krzywo nie patrzymy!

Skorzystaj z możliwości „dostąpienia łaski” jaką Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie oraz Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej udzielają wszystkim swoim zapominalskim czytelnikom. Przyjdź! Zwróć bez żadnych konsekwencji! Ciesz się czytaniem! Wykorzystaj szansę jaką Ci dajemy.

8- 13 maja – „Podaruj książkę bibliotece – podziel się radością czytania z innymi” – wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”, której celem jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe polecane przez innych miłośników czytania. Jeśli jesteś posiadaczem przeczytanych i zadbanych książek wydanych po 2015 r., które dostarczyły Ci niezapomnianych wrażeń i z którymi chciałbyś się już rozstać, a zbiór biblioteczny nie jest ci obojętny, przynieś je do biblioteki. Podarowane przez Was książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.

8 – 15 maja – „Znajdziesz mnie w książce” konkurs plastyczny na najciekawszą zakładkę do książki skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.

10 maja godz. 17:00 – „Słowne Tango: Podwójna Eksplozja Twórczości” – spotkanie autorskie ze szczecińskimi powieściopisarzami: Przemysławem Kowalewskim i Marcinem Grzelakiem, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach pisarskich.

Przemysław Kowalewski – dziennikarz, autor powieści kryminalnych, takich jak „Kozioł”, „Szóstka” oraz „Sierociniec”, których akcja dzieje się w czasach PRL-u. Autor znakomicie łączy fikcję literacką z historycznymi wydarzeniami. Akcje swoich powieści umieszcza w Szczecinie, który jest dla niego wyjątkowym miastem o zawiłej i niespotykanej historii.

Marcin Grzelak – pisarz, autor książek „Beksa”, „Pułapka na anioły” oraz „Cukier na duszy”. Pasjonat muzyki, literatury i fotografii, zagorzały fan koszykówki oraz wędkarstwa.

11 maja godz. 10:00 – „Rodzinne rozgrywki planszowe” – zapraszamy na niezapomniany dzień pełen rozrywki i wspólnych emocji podczas „Rodzinnych Rozgrywek Planszowych”! To wyjątkowa okazja, aby spędzić czas w gronie najbliższych, rozwijać więzi rodzinne i cieszyć się wspólnymi chwilami pełnymi uśmiechów i zabawy. Przygotujcie się na rywalizację, strategię, ale przede wszystkim na mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy! Wspólne rozgrywki planszowe to nie tylko świetny sposób na spędzenie czasu razem, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności społecznych, kreatywności i logicznego myślenia.

13 maja godz. 17:00 – „Poznaj moc olejków” – podczas tego wyjątkowego spotkania będziemy zgłębiać tajemnice naturalnych olejków eterycznych w kontekście zdrowia, urody oraz emocji. Poznamy techniki stosowania olejków w codziennej pielęgnacji, relaksacji, poprawie samopoczucia oraz w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Dołącz do naszej pasjonującej podróży przez świat aromaterapii i odkryj, jak możesz korzystać z dobroczynnych właściwości olejków eterycznych w codziennym życiu.

14 maja godz. 16:30 – „Znani i nieznani mieszkańcy powiatu sławieńskiego” – spotkanie autorskie z Marią Poprawską. Tematem przewodnim spotkania, będzie V tom serii książki, w której znalazły się życiorysy zmarłych i zarazem zasłużonych mieszkańców powiatu sławieńskiego.

15 maja godz. 17:00 – „Czytelnik Roku 2023” – gala finałowa konkursu czytelniczego MBP w Sławnie, podczas której uhonorujemy naszych wyjątkowych laureatów czytelniczego tytułu roku.

Na zdjęciu plakat Tygodnia Bibliotek.

Tydzień Bibliotek 2024

Facebook