Uroczyste otwarcie Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie

Sławno wzbogaciło się o nową świetlicę miejską, która zlokalizowana jest na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich, w byłej hali gimnastycznej przy byłej Szkole Podstawowej nr 1. W piątek, 06 października 2023 roku odbyło się symboliczne otwarcie obiektu.

W uroczystości nie zabrakło obecności radnych, przedstawicieli miejskich jednostek organizacyjnych, prezesów miejskich spółek, a także przedstawicieli bibliotek z terenu powiatu sławieńskiego.

Na początku uroczystości symboliczną wstęgę przed obiektem przecięli: Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, Marzena Łużyńska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie oraz Hanna Dobak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie. Następnie burmistrz Sławna przekazał na ręce Hanny Dobak symboliczny klucz do świetlicy. Od dziś Bibliotek Miejska w Sławnie będzie zarządzała obiektem, który nosi nazwę „Przystanek Kultura”. Dodatkowo w obiekcie mieścić się będzie filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Obiekt został poświęcony przez ks. Mateusza Krzywickiego – proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Sławnie. Podczas przemówień nie zabrakło podziękowań, gratulacji z faktu udanej realizacji inwestycji. Burmistrz Sławna podziękował wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym powstałą inwestycję. Budynek świetlicy jest nowoczesny, przystosowany do korzystania dla osób niepełnosprawnych, posiada zaplecze gastronomiczne, pomieszczenia socjalne oraz toalety.

Powstanie tego budynku, a także przebudowa pozostałych pod kątem siedziby Sądu Rejonowego, było możliwe dzięki dofinansowaniom zewnętrznym pozyskanym przez sławieński samorząd w kwocie ponad 5.500.000,00 zł, m.in. z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czy rezerwy budżetu państwa. Prace przy przebudowie obiektów trwały od października 2021 roku.

Już 15 października w świetlicy miejskiej mieścić się będzie Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5 w wyborach do Sejmu i Senatu RP oraz referendum ogólnokrajowego. W kolejnych tygodniach odbędą się kolejne, zaplanowane już wydarzenia kulturalne.

Więcej zdjęć z uroczystości na FB biblioteki:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=690930276403490&set=pcb.690934446403073

Na zdjęciu Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, Marzena Łużyńska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie oraz Hanna Dobak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie podczas symbolicznego przecięcia wstęgi.
Facebook