XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub Facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

– HARMONOGRAM TB –

– 8 – 13 maja – „Amnestia biblioteczna” –  która uwolni Cię od kary za przetrzymywanie książek wypożyczonych z biblioteki. Jeśli na twojej półce stoi książka, która już dawno powinna wrócić na biblioteczną półkę, a Ty na samą myśl o przekroczeniu progu biblioteki czujesz jak z piersi wyrywa się twoje biedne serce. Nie bój się! Nie bijemy, nie krzyczymy, a nawet krzywo nie patrzymy!

Skorzystaj z możliwości „dostąpienia łaski”, jaką Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie udziela wszystkim swoim zapominalskim czytelnikom. Przyjdź! Zwróć bez żadnych konsekwencji! Ciesz się czytaniem! Wykorzystaj szansę jaką Ci dajemy.

– 8- 13 maja – „Podaruj książkę bibliotece – podziel się radością czytania z innymi” – wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”, której celem jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe polecane przez innych miłośników czytania. Jeśli jesteś posiadaczem przeczytanych i zadbanych książek wydanych po 2015 r., które dostarczyły Ci niezapomnianych wrażeń i z którymi chciałbyś się już rozstać, a zbiór biblioteczny nie jest ci obojętny, przynieś je do biblioteki. Podarowane przez Was książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.

– 9 maja godz. 12:00 – Zamknięte spotkanie autorskie dla młodzieży z Markiem Stelarem.

– 9 maja godz. 17:00 – „Kryminalny Szczecin” – spotkanie autorskie z Markiem Stelarem, niekwestionowanym mistrzem powieści kryminalnych, których akcja rozgrywa się w Szczecinie. Z pisarzem, wychowanym na polskiej szkole kryminału, który uwielbia grzebać w przeszłości, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na pisanie, porozmawiamy o tym co go inspiruję w procesie twórczym.

Maciej Biernawski – pseudonim Marek Stelar –  z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy polsko-niemieckiej. Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”, zapoczątkowującą trylogię kryminalną o komisarzu Krugłym. Autor serii z komisarzem Rędzią, aspirantem Przeworskim oraz inspektorem Suderem. Nie boi się też maczać palców w innych gatunkach, takich jak thriller, komedia kryminalna czy weird fiction.

Spotkanie dofinansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

– 10 maja godz. 16:00 – „Z muzyką wśród zwierząt” – pełne humoru przedstawienie dla najmłodszych, w którym główną rolę odgrywa muzyka. Aktorzy teatru Blaszany Bębenek zabiorą dziećmi  w podróż do krainy zwierząt, w której rozbrzmiewają dźwięki muzyki.

Spotkanie dofinansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

– 11-12 maja – „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” – lekcje biblioteczne dla klas 7-8 .

Plakat zapraszający na Tydzień Bibliotek
Facebook