Apetyt na zdrowie – cykl wykładów o zdrowiu

W piątkowe przedpołudnie, w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie gościliśmy pracowników naukowych Instytutu Biologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Dr Piotr Perliński, dr Marta Zdanowicz oraz prof. dr hab. Agnieszka Parzych w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali cykl wykładów, w trakcie których poruszono kwestie związane ze zdrowiem. Podczas spotkania, wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytania: czy antybiotyki są dobrodziejstwem czy przekleństwem naszych czasów oraz czy istnieje recepta na długie życie w zdrowiu. Wzbogaciliśmy również swoją wiedzę w kwestii chemicznych dodatków do żywności. Uczniowie i nauczyciele sławieńskich szkół, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Akson oraz mieszkańcy naszego miasta mieli niebywałą okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym projekcie Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, jakim są bezpłatne lekcje oraz wykłady, które odbywają się poza murami uczelni np. w bibliotece publicznej.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Na zdjęciu prowadzący wykłady, pracownicy naukowi Instytutu Biologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.