Bartosz Węglarczyk gościem sławieńskiej biblioteki

W środowe popołudnie, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie, odbyło się spotkanie autorskie z jedną z kluczowych postaci polskiej sceny medialnej. Bartosz Węglarczyk, ceniony dziennikarz, zdobywał doświadczenie jako korespondent w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie. Jest znany z prowadzenia autorskich oraz weekendowych audycji, pełni funkcję redaktora naczelnego jednego z największych polskich portali informacyjnych Onet.pl. Czołowy komentator polskiej sceny politycznej i bieżących wydarzeń.

Dzisiejsze spotkanie to była wyjątkowa okazja, by z bliska poznać opinię eksperta, który przez lata obserwował, jak decyzje polityczne kształtują świat. W trakcie spotkania, które poprowadził Mieczysław Siwiec, redaktor naczelny tygodnika „Obserwator Lokalny”, nasz gość opowiedział o swojej drodze zawodowej, lojalności w życiu i o tym, że należy wykorzystywać szanse, jakie daje życie. Wspominał także o swojej miłości do Ameryki, filmów i seriali. Porozmawialiśmy także o kulisach powstawania książki „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać”, której Pan Bartosz jest współautorem. Książki, która powstała we współpracy z Jonnym Danielsem – założycielem fundacji From The Depths, opiekującej się Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata.

Panu Bartoszowi Węglarczykowi dziękujemy za inspirujące spotkanie, Panu Mieczysławowi Siwcowi za poprowadzenie spotkania, a naszym czytelnikom za aktywny udział i wspaniałą dyskusję!

Spotkanie „Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Na zdjęciu Bartosz Węglarczyk z prowadzącym spotkanie redaktorem Mieczysławem Siwcem podczas rozmowy.