„Świat obok nas”

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, miłośnikiem podróży poza utartymi szlakami, które odbędzie się 10 maja o godz. 11:00 w Czytelni MBP.

„Świat obok nas” spotkanie podróżnicze dla młodzieży połączone z lekcją o tolerancji, stereotypach, różnorodności świata i rzetelnej informacji, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć relację z pierwszej ręki. Jak dobrze znamy świat, który nas otacza? Jak trafnie selekcjonować informacje, którymi zewsząd zalewają nas przeróżne media? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzieli prowadzący warsztaty.

Piotr Kowalczyk – podróżnik i fotograf, publicysta w „National Geographic”. Pracuje także jako pilot wycieczek i przewodnik, prowadzi wyprawy do miejsc, które omawia. Miłośnik kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Organizator prelekcji w całej Polsce, specjalizujący się w opisie świata. Absolwent geografii na Uniwersytecie Szczecińskim i geologii na Uniwersytecie w Oslo. Założyciel portalu Globtroterzy.net oraz pomysłodawca festiwalu Tydzień Ziemi w Szczecinie.

Spotkanie dofinansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.