„Iran na perskim dywanie”

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, podróżnikiem, fotografem, które odbędzie się 10 maja o godz. 16:00 w Czytelni MBP.

„Iran na perskim dywanie” spotkanie autorskie. Iran to kolebka cywilizacji Bliskiego Wschodu. Podróż od starożytnej Persji do dzisiejszej Republiki Islamskiej. Zatoka Perska, pustynie, góry i orientalne targi. Świątynie ognia wyznawców zaratustryzmu. O tym jak wiele kontrowersji budzi Iran, nie tylko tych politycznych, jaka jest historia kraju i jak wygląda on od środka opowie nam globtroter, specjalizujący się w opisie świata.

Piotr Kowalczyk – podróżnik i fotograf, publicysta w „National Geographic”. Pracuje także jako pilot wycieczek i przewodnik, prowadzi wyprawy do miejsc, które omawia. Miłośnik kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Organizator prelekcji w całej Polsce, specjalizujący się w opisie świata. Absolwent geografii na Uniwersytecie Szczecińskim i geologii na Uniwersytecie w Oslo. Założyciel portalu Globtroterzy.net oraz pomysłodawca festiwalu Tydzień Ziemi w Szczecinie.