E- booki na start!

To już drugi rok działania Konsorcjum Bibliotek Powiatu Sławieńskiego, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Z myślą o swoich czytelnikach, biblioteki powiatu sławieńskiego połączyły siły.
Cyfrowy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy książek w jednej z najpopularniejszych usług jaką jest LEGIMI, to efekt współpracy bibliotek powiatu sławieńskiego, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sławnie.

W 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie wspólnie z bibliotekami powiatu sławieńskiego, założyły Konsorcjum Bibliotek Powiatu Sławieńskiego.

MBP w Sławnie jako lider projektu, w imieniu pięciu bibliotek powiatu sławieńskiego, przedłużyła umowę z Legimi na 2022 rok. Tym samym udostępniając swoim czytelnikom niegraniczony dostęp do ponad 100-tysięcy tytułów książek elektronicznych oraz audiobooków i synchrobooków.

Czytelnicy zapisani do biblioteki mogą odebrać bezpłatne kody do Legimi i dzięki temu cieszyć się dostępem do wielu nowości i bestsellerów, jak i starszych tytułów. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej swojej biblioteki.

Łącznie, w pierwszym roku działalności Konsorcjum, w bibliotekach powiatu sławieńskiego:

– wydano 424 kody

– wypożyczono 3641 ebooków

– wypożyczono 284 audiobooki i synchrobooki.

Facebook