Komiks – mix obrazu i słowa – MDKK

Komiks to lektura, którą uwielbiają zarówno młodsze jak i starsze pokolenia. W ostatnich latach wyraźnie obserwujemy wzrost jego popularności. Powieści graficzne wypełnione barwnymi obrazkami rozwijają wyobraźnię oraz pozwalają utożsamić się z wyjątkowymi bohaterami tych opowieści. Dlatego też nie bez powodu, komiksy doczekały się swojego święta w kalendarzu. Nie da się też ukryć, że ich czytanie sprawia po prostu sporo frajdy.

24 listopada wraz z uczestnikami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przyjrzymy się najpopularniejszym powieściom graficznym. Porozmawiamy również o tym, dlaczego warto czytać komiksy i po które z nich warto sięgnąć. Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się także nad rosnącą popularnością historii rysunkowej oraz jej rozmaitością gatunkową.

Lubisz czytać, masz swoje zdanie, ulubione tytuły czy autorów? Chcesz podzielić się z innymi swoimi odczuciami oraz przemyśleniami na temat przeczytanych książek?

Koniecznie przyjdź na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 24 listopada 2023 roku o godz. 12:30 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie.

Na zdjęciu plakat zapraszający na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Facebook