Literackie Andrzejki MDKK

Andrzejki – listopadowe święto przepowiedni i mistycznych doznań, to doskonała okazja, by powspominać dawne tradycje i obyczaje związane ze świętem wróżb. Tradycję świętowania Andrzejek tworzą liczne ciekawe obyczaje, wierzenia i wróżby. Andrzejkowe zwyczaje, pomimo tego że nie są już brane tak bardzo na serio, to jednak stwarzają okazję do spotkania się w grupie przyjaciół.

W swobodny sposób, w sympatycznej atmosferze, przy herbacie i ciastku, z młodymi miłośnikami literatury – członkami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy, dlaczego autorzy książek w swoich powieściach chętnie sięgają po tematykę czarów i wróżbiarstwa. Szczególną uwagą obdarzyliśmy książkę Barbary Ogrodowskiej „Polskie obrzędy i zwyczaje doroczne”. Sięgnęliśmy także do innych opracowań o zwyczajach i tradycjach ludowych związanych z obchodami Andrzejek. Nie obyło się także bez wróżb z fusów…

O kolejnych spotkaniach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki będziemy informowali na bieżąco na FB oraz stronie MBP w Sławnie.

Więcej zdjęć na FB biblioteki:
https://www.facebook.com/photo?fbid=514737900696697&set=pcb.514739907363163

Grupowe zdjęcie członków Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Facebook