Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej – spotkanie autorskie z Janem Wyrwasem

Ziemia Święta to miejsce szczególne dla dziejów naszej cywilizacji. Tu żył i nauczał Jezus Chrystus, tu Żydzi odnaleźli Ziemię Obiecaną, tu także mają swoje sanktuaria wyznawcy islamu. Kraina będąca od wieków celem pielgrzymek i poszukiwania duchowości. Wycieczka do Ziemi Świętej to marzenie wielu osób, przez jednych zrealizowane, dla innych odległe, odkładane w nieskończoność.

Jedną z osób, która zrealizowała to marzenie i chętnie dzieli się z innymi wspomnieniami oraz refleksjami ze swojej podróży po Palestynie jest pisarz, Jan Wyrwas.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Wyrwasem połączone z promocją książki „Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej”. Książki o podróży, którą człowiek wykonuje w głąb siebie.

W czasie spotkania zostaną zaprezentowane materiały z wielomiesięcznej podróży autora po Ziemi Świętej. Jerycho, Pustynia Judzka, Morze Martwe, Nazaret czy Góra Tabor to niektóre z miejsc, które odwiedzimy podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Dla osób, które były już w Palestynie, będzie ono przypomnieniem pięknych miejsc. Dla tych, którzy wybierają się w taką podróż – przygotowaniem i dodatkową motywacją. Dla tych, którzy nie pojadą – namiastką takiej podróży.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2022 r. o godz. 11:00 w Czytelni MBP. Serdecznie zapraszamy.

Jan Wyrwas – historyk idei, reżyser teatralny, poeta oraz pisarz.
W latach 1979–81 był animatorem i reżyserem studenckiego teatru ‘JER’, działającego przy Politechnice Koszalińskiej. W latach 1980-81 członek Ogólnopolskiej Rady Programowej Młodego Teatru. Były kierownik artystyczny Koszalińskiego Teatru Propozycji „Dialog”.
W 2008 roku wydał zbiór poezji metafizycznej „Na pustyni miast”. Autor trzech publikacji w wydawnictwach specjalistycznych. W 2019 roku wydał książkę „Medytacyjna podróż do Ziemi
Świętej”. Mieszka w Koszalinie.