Miejskie Dzień Seniora 2023

Miejski Dzień Seniora

10 listopada 2023r. w świetlicy miejskiej „Przystanek Kultura” odbył się Miejski Dzień Seniora. Inicjatorem i gospodarzem wydarzenia był Burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein. Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Sławnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie.

Udział w wydarzeniu wzięli seniorzy ze sławieńskich stowarzyszeń, m.in. studentki Uniwersytetu III Wieku ze Sławna, Związek Niewidomych – oddział w Sławnie, członkowie Stowarzyszenia Turystyki Pieszej i Rowerowej „Na Szlaku”, członkowie Rady Seniorów, seniorki z Ośrodka Wsparcia Seniora i Związku Emerytów i Rencistów w Sławnie, członkowie Związku Kombatantów RP w Sławnie, zespół ludowy „Sławianie”,a także mieszkańcy Sławna.

Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Marzeną Łużyńską złożyli życzenia Wszystkim zgromadzonym.

„Niezmiernie się cieszę, że tak licznie uczestniczycie w dzisiejszym wydarzeniu – spowodowało to, że musieliśmy podzielić uroczystość na dwie części, aby dla nikogo nie zabrakło miejsca. Dla takich właśnie wydarzeń stworzyliśmy to nowe miejsce na kulturalnej mapie Sławna. Pomimo licznych trudności, udało nam się zrealizować tę inwestycję do końca i jak pokazuje dzisiejsze wydarzenie – było warto. Dziękuję Wam za przybycie i życzę wiele radości na co dzień, a przede wszystkim dużo zdrowia” – powiedział burmistrz Sławna.

Później zaśpiewano wspólnie „100 lat”, a następnie odbyły się występy zespołów – Sławianie, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Jasia i Małgosi oraz tancerzy Finezja Sławno. Dla uczestników przewidziano także okolicznościowy tort przygotowany przez Piekarnia Jakubowscy. Krótki recital dla zgromadzonych zagrał także radny Adam Poprawski. Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę z Dj.

Facebook