O audiobookach, synchrobookach i LEGIMI

Już po raz czwarty odbyło się spotkanie przedstawicieli Konsorcjum Bibliotek Powiatu Sławieńskiego, powołanego do realizacji projektu „sławieńskieczyta”. Głównym celem Konsorcjum jest współpraca w zakresie zakupu, dystrybucji i promocji kodów LEGIMI, tj. zdalnego dostępu do książek elektronicznych – audiobooków, ebooków i synchrobooków.

Dzięki czynnemu działaniu wicestarosty Andrzeja Protasewicza i współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sławnie Konsorcjum otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 6 tysięcy złotych na zakup kodów dostępu do platformy LEGIMI, które przeznaczone są dla czytelników bibliotek publicznych powiatu sławieńskiego. Z roku na rok zainteresowanie ofertą wzrasta, o czym świadczy fakt, że wszystkie kody przypadające na dany miesiąc „rozchodzą się” w ciągu jednego dnia.

Na zdjęciu członkowie Konsorcjum Bibliotek Powiatu Sławieńskiego.