O Wisławie Szymborskiej z Michałem Rusinkiem

15 grudnia 2023 r., mieliśmy wyjątkową okazję wysłuchać wspomnień, anegdot oraz wierszy wybitnej poetki i noblistki – Wisławy Szymborskiej. Gościem biblioteki był Michał Rusinek – były sekretarz polskiej noblistki, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, literaturoznawca i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz autor książek dla dzieci.

Wyjątkowy gość oraz licznie zgromadzona w czytelni publiczność, żywo reagująca na wypowiedzi pisarza i autora książki pt.: “Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” sprawiła, iż piątkowy wieczór był zarówno niezwykłym przeżyciem jak i literackim świętem.

Wydarzenie uświetnił mini recital Leny Tomczyk, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Słupsku filia w Sławnie.

Serdeczne podziękowania dla Pani Gabrieli Niedzielskiej z Agencji Autorskiej „Autograf” za pomoc w organizacji spotkania.

Na zdjęciu Michał Rusinek podczas spotkania w bibliotece.