O znanych i nieznanych mieszkańcach powiatu sławieńskiego z Marią Poprawską

Dzisiaj w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panią Marią Poprawską, działaczką społeczną, laureatką Złotego Gryfa Sławieńskiego, autorką wielu publikacji prasowych i książkowych, które poświęcone są historii naszego miasta. Tym razem uczniowie klasy I a sławieńskiego liceum, pod opieką polonistki pani Agaty Majchrzak, rozmawiali  o najnowszym V tomie publikacji z cyklu „Znani i nieznani mieszkańcy powiatu sławieńskiego. Była to niewątpliwie fascynująca lekcja, podczas której  uczestnicy mieli okazję usłyszeć opowieści o postaciach, które już odeszły, ale swoją działalnością zawodową i społeczną związane były z powiatem sławieńskim. Niezwykły dar opowiadania, lekkość przekazu, swobodny styl i pozytywna energia spowodowały, że w krótkim czasie wywiązała się żywa dyskusja na temat powstania książki, czerpaniu pomysłów na kolejne tomy oraz pasji życia i podróżach.