Poetyckie popołudnie z księdzem Henrykiem Romanikiem

Z okazji II Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Sławnie odbyło się niezwykłe wydarzenie, które oderwało uczestników od codzienności i przeniosło na dłużej w wymiar duchowy. Tematem przewodnim była twórczość księdza Henryka Romanika.

Wprowadzeniem do tego wyjątkowego spotkania był występ ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Sławnie, Adama Antosika.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o kapłaństwie, umiłowaniu sztuki, poezji, poszukiwaniu drogi i o błądzeniu na niej. W trakcie spotkania ksiądz opowiedział nam o tym jak odkrył swoje powołanie, o realizacji kapłaństwa poprzez twórczość poetycką oraz o roli Boga w życiu księdza poety. Jesienne popołudnie w nastroju poetyckim uświetniły wiersze autorstwa księdza Romanika czytane do muzyki w wykonaniu Pana Adama Murala nauczyciela z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sławnie.

Składamy serdeczne podziękowania ks. Henrykowi za wprowadzenie w chwile, które na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.

Więcej zdjęć na FB biblioteki: https://www.facebook.com/photo/?fbid=476296987874122&set=pcb.476299124540575

Na zdjęciu ksiądz Henryk Romanik
oraz prowadząca spotkanie, Hanna Dobak.