Polskie Radio Koszalin z wizytą w bibliotece na zajęciach komputerowych dla seniorów

Sławieńscy seniorzy uczą się obsługi komputera i surfowania w sieci.

W Sławnie ruszył kurs komputerowy dla seniorów. W programie jest m.in. obsługa programów do edytowania tekstu, zakładanie i obsługa poczty elektronicznej, ale też cyberbezpieczeństwo.

Kursanci biorą udział w zajęciach z różnych powodów, głównie jednak aby nadążać za współczesnym światem i mieć dostęp do informacji. – Uczę się dla siebie, bo chcę sama opłacać rachunki, wysyłać maila, sprawdzać odjazdy pociągów i słuchać muzyki. Chcę nauczyć się przerzucać zdjęcia z telefonu do komputera – powiedziała jedna z seniorek.

Kursanci szybko uczą się obsługi komputera i mają wiele pytań. Ich największym problemem jest przełamanie strachu i obawy, że coś zepsują. – Zamysł jest taki, żeby ich oswoić z tym wszystkim. Pokazuję budowę komputera, na czym polega system operacyjny i jak się obsługuje podstawowe programy do edycji tekstów czy zdjęć – powiedział prowadzący zajęcia Bartosz Róg.

Kurs komputerowy dla seniorów w Sławnie potrwa do końca kwietnia. Jego organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Sławnie oraz sławieńska Rada Seniorów.

kch/kp

Autorem powyższego tekstu oraz zdjęcia jest Katarzyna Chybowska – reporterka/dziennikarka Polskiego Radia Koszalin.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prowadzącym zajęcia oraz kursantami

Na zdjęciu prowadzący zajęcia oraz kursanci podczas szkolenia.