Przystań w Sosnowej Polanie

Okładka książki.

Małgorzata Winkler – Pogoda
Przystań w Sosnowej Polanie

Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 320
Źródło opisu: https://www.empik.com/

Wzruszająca powieść o losach matki i trzech córek naznaczona wojennymi wspomnieniami. Opowieść o rodzinie, której członkowie kochali się, ale nie za bardzo, lubili ale nie do końca, pomagali sobie nawzajem, ale mieli do siebie wiele pretensji.

Historia matki i trzech córek opowiedziana z czterech punktów widzenia. Wspomnienia i sceny z życia bohaterek przeplatają się, tworząc obraz niełatwych relacji w pewnej rodzinie mieszkającej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Akcja obejmuje lata 1918–2008.
Dziewięćdziesięcioletnia Zofia zapada w śpiączkę. W tym dziwnym śnie wracają ważne wydarzenia i przeżycia, o których nie chciała mówić ani pamiętać: epizody z młodości lat trzydziestych, z czasów wojny, powojennej wędrówki na Ziemie Odzyskane, a także z Wrocławia lat czterdziestych.

Choroba matki zmusza córki do refleksji nad własnym życiem i wzajemnymi relacjami. Każda z nich skrywa niespełnione marzenia, zawiedzione nadzieje, niewykorzystane możliwości. Każda doznawała dotkliwych Powieść o losach matki i trzech córek zawodów; ich dom był domem, w którym mężczyźni tylko bywali lub szybko odchodzili.

Czy kobiety mają jeszcze szansę, by coś zmienić, rozprawić się z demonami, które przez tyle lat były nieodłącznymi towarzyszami ich życia?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Facebook