Rozgrywka królowej

Okładka książki.

Elizabeth Fremantle
Rozgrywka królowej

Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Trylogia Tudorów (tom 1)
Liczba stron: 448
Źródło opisu: https://www.empik.com/

Dramat historyczny o życiu żony tyrana. Porywająca historia kobiety, która odniosła zwycięstwo w grze o najwyższą stawkę, własną głowę.

„Firebrand”, ekranizacja błyskotliwej powieści Elizabeth Femantle z Alicią Vikander i Judem Law w rolach głównych, miała premierę na festiwalu w Cannes w maju 2023 roku. Film, który pokazano w konkursie głównym, okazał się jednym z największych pozytywnych zaskoczeń canneńskiego festiwalu.

Rozwiedziona, ścięta, uśmiercona… rozwiedziona, ścięta, ocalona…

Dwór Henryka VIII kipi od intryg, romansów i rywalizacji – nikt nie jest tego bardziej świadomy niż stanowiące jego serce kobiety.
Katarzyna Parr, owdowiała po raz drugi w wieku trzydziestu jeden lat, jest zmuszona wrócić do Londynu i służyć na królewskim dworze. Nieufna wobec starzejącego się króla i tych, którzy go otaczają, robi to z niechęcią. Namiętny romans z odważnym i uwodzicielskim Thomasem Seymourem daje jej nadzieję – być może biorąc ślub po raz trzeci, nareszcie wyjdzie za mąż z miłości. Ale jej obecność wśród dam dworu przyciąga uwagę samego władcy.
Henryk Tudor, urzeczony jej uczciwością i inteligencją, ma własne plany wobec Katarzyny. A propozycja króla jest propozycją nie do odrzucenia. Gdy jej charyzmatyczny kochanek zostaje wysłany na kontynent, Katarzyna zmuszona jest przyjąć oświadczyny schorowanego, apodyktycznego monarchy i zostać szóstą żoną Henryka. Jej los został przypieczętowany, ale ona sama nie zamierza rezygnować z marzeń.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Facebook