„Rzemiosło dostatek przyniosło” – czwarty dzień

Dzisiejszego dnia przenieśliśmy się parę wieków wstecz do Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie, żeby poczuć jak dawniej wyglądało życie na wsi. Dzieci oglądały dawniej używane sprzęty do uprawy pól, do żniw, do wyrobu tkanin oraz do pieczenia chleba. Mieliśmy okazję odwiedzić kuźnię kowala i dowiedzieliśmy się jak bardzo był on potrzebny w każdej wsi. Wzięliśmy udział w zajęciach muzycznych, na których każdy miał okazję pokazać swój ukryty talent. Podczas wizyty w muzeum dzieci spotykały różne zwierzęta hodowlane, takie jak konie, owce i gęsi. Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się na pyszne racuchy drożdżowe oraz ognisko.

Nad naszym bezpieczeństwem zawsze czuwa Komenda Policji w Sławnie.

Więcej zdjęć na FB biblioteki: https://www.facebook.com/miejskabiblioteka.publiczna.1/photos/pcb.3186798401580087/3186796338246960

Zdjęcie przedstawia dzieci podczas warsztatów muzycznych.
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas warsztatów z tkactwa.