„Rzemiosło dostatek przyniosło” – trzeci dzień wakacji

Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Odwiedziła nas Straż Graniczna wraz z psem służbowym, Hirą. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda tresura i praca takiego czworonożnego funkcjonariusza. Ogromną radość sprawiła im prezentacja umiejętności psa tropiącego specjalizującego się w wyszukiwaniu narkotyków. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych podczas, których zgłębialiśmy tajniki najpopularniejszej włoskiej potrawy – pizzy. Ubrani w czapki i fartuchy pod czujnym okiem szefa kuchni Restauracji „ W Starym Kinie”, mali kucharze przygotowali swoje pizze, dekorując je ulubionymi składnikami. Gotowe samodzielnie wykonane dzieła kulinarne nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie.

Więcej zdjęć na FB biblioteki: https://www.facebook.com/miejskabiblioteka.publiczna.1/photos/pcb.3165362787056982/3165361617057099/

Zdjęcie przedstawia dzieci robiące pizze.
Zdjęcie grupowe małych kucharzy z szefem kuchni.