„Rzemiosło dostatek przyniosło” – trzeci dzień

Kolejny wspaniały, pełen wrażeń i atrakcji dzień za nami. Wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do restauracji „W Starym Kinie”, gdzie dzieci wcieliły się w rolę małych kucharzy. Przyodziani w czapki kucharskie i fartuchy zgłębialiśmy tajniki najpopularniejszej włoskiej potrawy. Dzieci od początku do końca samodzielnie uczestniczyły w procesie robienia pizzy. Zagniatali ciasto, formowali placki i dodawali swoje ulubione składniki. Gotowe dzieła kulinarne wyglądały wyśmienicie, a smakowały jeszcze lepiej. Następnie odwiedziliśmy Salon Fryzjerski „Elegans”, żeby bliżej poznać specyfikę pracy fryzjera, przybory, jakie wykorzystuje podczas swoich codziennych działań oraz rodzaje strzyżeń. Wizyta w salonie sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła ich o nowe doświadczenia i wiadomości.

Więcej zdjęć na FB biblioteki: https://www.facebook.com/miejskabiblioteka.publiczna.1/photos/pcb.3186021204991140/3186018241658103/

Zdjęcie grupowe w salonie fryzjerskim.