„Śladami Tilszera po czerwonej ziemi” – spotkanie z Marcinem Mellerem

Spotkania z ciekawymi i inspirującymi ludźmi – to cykl wydarzeń w lokalnej kulturze, które Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie organizuje z myślą o mieszkańcach.

Jedną z takich osobowości, którą będziemy mieli przyjemność gościć w murach naszej biblioteki, jest znany z poczucia humoru i ceniony za warsztat dziennikarz, felietonista oraz prezenter– Marcin Meller, z którym porozmawiamy o jego debiutanckiej powieści pt. „Czerwona ziemia”.

O pomysłach na książkę, inspiracjach i swojej przygodzie z Afryką autor opowie nam 7 czerwca o godz. 12:30 w Czytelni MBP.

Marcin Meller – polski historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny, dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Gospodarz magazynu kulturalnego „Drugie śniadanie mistrzów”. Felietonista w tygodnikach „Wprost” oraz „Newsweek”. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”. Autor zbioru reportaży „Między wariatami. Opowieści terenowo – przygodowe” oraz zbiorów felietonów „Sprzedawca arbuzów” i „Nietoperz i suszone cytryny”. Miłośnik ruskich pierogów i pogranicza Warmii i Mazur, gdzie między Reszlem a Mrągowem spędza lepszą połowę życia.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę wraz z autografem pisarza.

Serdecznie zapraszamy. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.