Słowne Tango: Podwójna Eksplozja Twórczości

W piątkowe popołudnie w murach biblioteki gościliśmy dwóch wyjątkowych pisarzy – Przemysława Kowalewskiego i Marcina Grzelaka. Pomorskich autorów, którzy szturmem podbili rynek literatury polskiej oraz serca czytelników.

Obaj pisarze umiejscawiają swe powieści w realiach powojennego Pomorza znakomicie łącząc fikcję literacką z historycznymi wydarzeniami. Na kartach swych historii poruszają tematy trudne, które wciągają czytelnika w skomplikowany i intrygujący świat.

Z naszymi gośćmi porozmawialiśmy o kulisach pracy pisarza, emocjach towarzyszących podczas pisania oraz scenach, które sprawiają najwięcej trudności. Nie zabrakło także anegdot o wpadkach literackich.

Atmosfera spotkania sprzyjała ciekawej rozmowie o współczesnej literaturze. Spotkanie, które odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek było jak słowne tango, a każdy z autorów wniósł do niego swą literacką melodię. To była podwójna eksplozja twórczości.

Dziękujemy p. Krzysztofowi Lichtblau za pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia.

Na zdjęciu Przemysław Kowalewski, Marcin Grzelak i Krzysztofow Lichtblau.