Spotkanie autorskie z Joanną Jax

W poniedziałkowe popołudnie odwiedziła nas autorka poczytnych książek – Joanna Jax. Czytelnicy kochają jej powieści za doskonale odmalowane tło historyczne, za dynamikę fabuły, za ciekawy obraz postaci. Joanna Jax to mistrzyni sag rodzinnych, autorka wielu ciekawych i niezwykle emocjonujących powieści z tłem historycznym.

Pisarka podzieliła się z uczestnikami spotkania informacjami: skąd czerpie wenę twórczą, jaką ma kolekcję książek. Które książki ukształtowały jej pisarstwo. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego właściwie zajęła się pisaniem powieści, dlaczego posługuje się pseudonimem oraz o tym, jakie ma pasje, jakie ma plany literackie.

Jej najnowsza książka stanowi kontynuację „Sagi wołyńskiej”. W książce „Nowe życie” z serii „Na obcej ziemi” znakomicie została przedstawiona powojenna rzeczywistość we Wrocławiu. Autorka przedstawiła w powieści jak dawne spory, wydarzenia wpływały na kształt życia bohaterów w nowym, nieznanym miejscu. Z niecierpliwością wielu czytelników czeka na kontynuację losów bohaterów z nowej serii książek Joanny Jax.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za ich obecność, za cudowną atmosferę i dyskusję.

Wizyta Joanny Jax w naszej bibliotece odbyła się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej zdjęć na FB biblioteki: https://www.facebook.com/photo?fbid=643104131193406&set=pcb.643107151193104&locale=pl_PL