Spotkanie autorskie z Marią Poprawską

Dzisiejsze wydarzenie, zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek, które odbyło w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie było znakomitą okazją do spotkania z wybitną postacią lokalnej społeczności – Panią Marią Poprawską. Cenioną działaczką społeczną uhonorowaną Złotym Gryfem Sławieńskim oraz twórczynią licznych publikacji, skupiających się na historii naszego malowniczego miasta.

Spotkanie, które odbyło się w atmosferze pełnej zainteresowania i entuzjazmu, stanowiło fascynującą opowieść o historii i lokalnej tożsamości. Niebywały dar opowiadania, jakim dysponuje Pani Maria Poprawska, ukazał się w jej lekkim, a zarazem głębokim stylu przekazu. Pozytywna energia naszego gościa, wzbudziła żywą dyskusję na temat genezy publikacji, inspiracji do tworzenia kolejnych tomów oraz fascynujących podróży i pasji życia, które kształtują nie tylko historię, ale i oblicze współczesnej społeczności sławieńskiej.

Dziękujemy uczniom Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sławnie – Alicji Szaryk, Adamowi Kachel, Piotrowi Krzemińskiemu i Adamowi Rojewskiemu za oprawę muzyczną wydarzenia.

Na zdjęciu Maria Poprawska.