Spotkanie autorskie z Marią Poprawską

Tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji spotkać się z Marią – Marylą Poprawską, autorką książki „Dogonić siebie”, zapraszamy więc do Czytelni MBP w Sławnie.

Maria – Maryla Poprawska od 77 lat związana jest z naszym miastem. To tutaj dorastała, pracowała i realizowała się na wielu płaszczyznach. A było tego dość sporo!

W Sławnie znana jest przede wszystkim jako Prezes Fundacji „Rodzina”, organizacji wspierającej dzieci i młodzież z najuboższych rodzin. Przez wiele lat była aktywną radną Rady Miejskiej w Sławnie, a jej praca na rzecz społeczności lokalnej ukoronowana została statuetką „Samorządowiec 25-lecia”. Doceniając wkład w życie miasta Rada Miejska w Sławnie przyznała Pani M. Poprawskiej Złotego Gryfa Sławnieńskiego.

Nie wystarczy jednak wymienić jedynie tytułów, zaszczytów, czy odznaczeń, które otrzymała autorka książki. Trzeba również dodać, że była inicjatorką wielu imprez i uroczystości. Nauczycielka, harcerka, spółdzielca, wolontariuszka, współtwórczyni czasopisma „Echo Sławna”, autorka wielu publikacji, która od lat z mężem tworzy zgrany team. Wspólnie pracują nad zadaniem, aby „ocalić od zapomnienia” historię i pamięć o ludziach z naszego miasta.

„Dogonić siebie”, jak pisze w książce sama autorka: „Bywa, że coraz częściej za sobą już nie nadążam. Myśli i wyobraźnia wybiegają gdzieś daleko naprzód, mam wrażenie, że się rozprzestrzeniam. Rodzą się nowe pomysły. Trzeba je gonić i im sprostać. Mierzcie siły na zamiary, a nie zamiar według siły – jak radzi Wieszcz. Zmierzyłam więc siły i napisałam tę książkę. O Sławnie i ludziach Sławna.”

Dlatego warto pochylić się nad lekturą, ponieważ znajdziemy w niej, nie tylko cząstki dziejów, ale też swoich znajomych, przyjaciół, a nawet wrogów.

Facebook