Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, poetki nagrodzonej w 1996 roku Nagrodą Nobla. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, które odbędzie się 15 grudnia o godzinie 18:00 w Czytelni MBP.

Spotkanie będzie okazją, aby nie tylko porozmawiać o twórczości wybitnej pisarki, ale także wysłuchania anegdot związanych z jej życiem prywatnym.

Michał Rusinek jest wykładowcą akademickim, tłumaczem, felietonistą i poetą, autorem książek dla dorosłych i dzieci. Na Wydziale Polonistyki UJ uczy studentów teorii literatury, teorii przekładu oraz kreatywnego pisania. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej od otrzymania przez nią Nagrody Nobla aż do śmierci poetki. Od kwietnia 2012 r. jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej, do której zdań należy opieka nad literacką spuścizną noblistki oraz działalność popularyzatorska i edukacyjna w zakresie propagowania polskiej kultury, twórczości literackiej, naukowej i czytelnictwa w Polsce.

Plakat zapraszający na spotkanie z Michałem Rusinkiem.