Świadomy senior, to bezpieczny senior!

Bezpieczna Polska to cykl szkoleń dla dorosłych w celu przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych oraz społeczności wiejskich i małych miast. Szkolenia realizuje Stowarzyszenie Fidei Defensor.

29 kwietnia 2022 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławnie, odbyło się szkolenie dotyczące przeciwdziałania przestępczości przeciwko mieniu (kradzież, kradzież z włamaniem i rozbojem, oszustwo), które poprowadził Pan Bartłomiej Ilcewicz. Oprócz zagadnień prawnych zostały przedstawione konkretne rady jak uniknąć kradzieży, czy oszustwa. Podawane były także metody, jakie stosują przestępcy, by okraść, wyłudzić pieniądze, czy dane osobowe. Ważna kwestia dotyczyła także oszustw stosowanych w internecie, które są coraz bardziej powszechne i spotykane. Podczas szkolenia prezentowane były także krótkie filmy instruktażowe, dotyczące uniknięcia kradzieży i oszustw.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

Więcej zdjęć ze spotkania na FB biblioteki: