„To się musi powieść” – Noc Bibliotek 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie zaprasza na VIII edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji dla małych i dużych Czytelników.

PLAN WYDARZEŃ:

– 11:00 – „Słowem i muzyką opowiedziane” – bajki czytane muzyką przeplatane, czyli czytanie wybranych fragmentów bajek przy akompaniamencie muzycznym.
Wspólny występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie wraz z przewodniczącą Rady Miasta Sławno, Panią Marzeną Łużyńską.
(Czytelnia MBP)

– 12:00 – „Czytam to wiem” – historyczno – literackie potyczki, czyli gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.
(Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży)

– 14:30 – „Hip – Hop Druga Szansa – z kulturą do młodzieży i dorosłych” – warsztaty z Przemysławem Kacą, autorem książek „Sny z betonu” , „Hip – hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”, pomysłodawcą projektu Hip – Hop Druga Szansa.
(Czytelnia MBP)

– 17:00 – „Armenia – kraina potomków Noego” – spotkanie podróżnicze z Vahanem Hakobyanem, prezesem Stowarzyszenia Ormiańskiego „Mer Hajrenik”.
(Czytelnia MBP)

– 18:30 – „Biuro Detektywistyczne Lassiego i Mai. Pierwsza tajemnica” – seans filmowy dla dzieci i młodzieży. Film na podstawie słynnej, dziecięcej serii, o detektywistycznych przygodach pary przyjaciół. Osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w projekcji filmu w Bibliotece, a chciałyby go obejrzeć, zostanie udostępniony link do bezpłatnej domowej projekcji. Ważne! Link z hasłem do filmu będzie udostępniony tylko 1 października. Prosimy o kontakt na Messengerze Biblioteki.
(Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży)