„Wołyniacy. Jedno życie” – historia, której początek dały rodzinne opowieści.

Wołyń. Pod tym słowem kryje się wszystko. Pamięć o pomordowanych, strach przed wspomnieniami, żal oraz tęsknota za pozostawionymi domami. Pomimo upływu lat od tragicznych wydarzeń na Wołyniu, dzieje tamtego regionu i zamieszkujących go ludzi wciąż poruszają, wywołują dyskusje oraz spory.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie zaprasza na spotkanie z Janem Kuriatą, autorem książki „Wołyniacy. Jedno życie”, która oparta jest na prawdziwych przeżyciach oraz traumatycznych doświadczeniach Polaków z Wołynia.

Książka będąca efektem wieloletnich rozmów autora z jego ojcem, pochodzącym z Wołynia. Stworzony z opowieści rodzinnych portret Polaków, których powojenne losy wiodły od wołyńskiej ziemi poprzez Dolny Śląsk aż po Pomorze Środkowe.

Rozmowę z naszym gościem poprowadzi redaktor naczelny tygodnika „Obserwator Lokalny” Mieczysław Siwiec.

Zapraszamy we wtorek, 27 września 2022 r. o godz. 17.00 do Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie.

Jan Kuriata – urodzony w 1958 roku we Wrocławiu, doktor nauk humanistycznych, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Autor trzech tomików wierszy i opowiadań. W 1995 roku wydana została we Francji jego powieść dla młodzieży „Berlin Express” (wyd. Bayard Presse), a w 2019 roku w koszalińskim Teatrze Propozycji „Dialog” można było obejrzeć inscenizację jego opowiadania „Kłamstwo” (w reż. M. Kroma).