Spotkanie autorskie z Danielem Odiją

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie zaprasza na spotkanie autorskie z Danielem Odiją, podczas którego słupski pisarz opowie o swojej najnowszej książce “Pusty przelot”.

O rodzinnych relacjach oraz braterskiej więzi na tle choroby psychicznej z naszym gościem porozmawiamy 9 listopada 2021 r. o godzinie 16:00 w Czytelni MBP.

Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, scenarzysta komiksowy, dziennikarz, animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta i Przezroczyste głowy oraz powieści UlicaTartakNiech to nie będzie sen i Kronika umarłych. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Playboyu” oraz antologiach literatury współczesnej. Laureat wielu nagród literackich, dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Otrzymał również nominacje do Nagrody im. Józefa Mackiewicza oraz Europejskiej Nagrody Literackiej. Jego proza została przetłumaczona na kilkanaście języków.